fbpx

Nadělte si nejlepší dárek do novýho roku!

Představte si, že by se vám v novym roce mohlo splnit jedno ze dvou přání. První možnost: nádherná holka, po který toužíte, vám z ničeho nic řekne, že s vámi chce chodit. Druhá možnost: v průběhu roku absolvujete sto rande s výsledkem, kterej není předem jistej. Co byste si přáli víc?

Krásná přítelkyně získaná bez snahy, nebo 100 x rande s nejistým výsledkem?

TROCHA BILANCOVÁNÍ

Než napíšu, co bych si přál já, budu trochu bilancovat. Blíží se ostatně konec roku. Aniž bych chtěl znít jako sluníčkář, věřím tomu, že v životě hraje důležitou roli, co děláte pro ostatní. Proto v prvé řadě doufám, že jsem během uplynulýho roku udělal pár lidem radost. Na podrobnosti byste se ale museli zeptat jich, takže tenhle článek budu psát sobecky o sobě a o tom, čím jsem obdaroval sebe.

Přemýšlím, co se mi v minulym roce povedlo, co ne a za co jsem nejvíc vděčnej. Z pohledu vztahů mělo zásadní význam, že jsme s expřítelkyní ukončili v polovině roku náš nefunkční vztah. Od tý doby jsem začal zase intenzivně trénovat balení holek mimo svůj sociální okruh, zažil spoustu skvělých rande a taky dost nepovedných a pár tragických. Zlepšil jsem se v následujících činnostech:

KDYŽ BALÍTE HOLKY, MÁTE SPOUSTU ZÁŽITKŮ

Z pohledu vztahů se ženami jsem prožil neskutečně zajímavej rok a spoustu dobrodružství jako třeba v divoký Bratislavě. Když intentivně balíte holky, nemusíte jezdit do žádnejch exotickejch destinací, protože neskutečně zajímavý a vtipný situace zažijete kdekoli.

Co dalšího jsem zažil v roce 2018? Našel jsem si novou, výrazně lepší práci. Naučil jsem se střílet a udělal jsem si zbrojní průkaz. (Nejsem militant. Prostě  jen věřím, že střelba je zajímavý skill, který by si chlap měl osvojit). Strávil jsem se svým bráchou měsíc v Barceloně, kde jsem chodil na rande s místníma holkama. A v neposlední řadě jsem začal psát Lovcův deník, kterej za necelý tři měsíce existence nasbíral osm tisíc zhlednutí stránek.

Z čeho mám ale největší radost? Není to nic hmotnýho, co jsem získal, ani úspěch, kterého jsem dosáhl při balení holek nebo třeba v práci. Ten nejlepší dárek, kterej jsem si nadělil, spočívá v tom, že se mi (alespoň částečně) podařilo zbavit se tzv. mentality oběti.

CO JE MENTALITA OBĚTI A PROČ JE DOBRÝ SE JÍ ZBAVIT

Co je mentalita oběti? Ve zkratce tento pojem znamená hluboké vnitřní přesvědčení, že za moje neúspěchy a životní problémy může primárně vždy nějaká vnější entita nebo síla – ať už se jedná o rodiče, jiné lidi nebo společnost obecně, nepřízeň osudu atd. „Rozešla se se mnou holka? Je to tím, že ona je zlá osoba anebo prostě tím, že mi osud nepřeje ohledně vztahů. Mám špatnou práci? Může za to stát nebo společnost, že mi neposkytly více vhodných pracovních příležitostí. Nedokážu oslovit holku, která se mi líbí? Může za to příroda nebo nepřízeň osudu, kvůli nimž jsem introvert. Anebo že by to byla spíš chyba rodičů, protože mě neučili více se socializovat, když jsem byl dítě?“ takhle zní typický uvažování člověka, kterej trpí mentalitou oběti.  

MENTALITA OBĚTI TĚ PARALIZUJE

Obecně vzato, přistupování k životu a světu kolem nás skrze mentalitu oběti představuje velmi nezdravý životní přístup. Jelikož zásadní vliv vždy přisuzuji vnějším činitelům, cítím se vůči nepříznivým okolnostem v životě zcela bezmocný, což nevyhnutně vede k letargii a depresi.

Z toho důvodu doporučuju snažit se v každym aspektu života mentalitu oběti co nejvíce redukovat. Otázky jako „proč se mi tohle děje?“ nebo „kdo za to sakra může?“ nahradit spíše otázkou „ok, tady je problém, co s tím udělám?“  Rozešla se se mnou holka? Dobře, nejspíš jsem ve vztahu nedělal některé věci správně. Co a jak můžu změnit? Anebo jsem si nevybral správnou holku. Jak si příště zvolit lepší partnerku? Mám nudnou práci za málo peněz. Tak jo, co musím udělat pro to, abych si sehnal lepší? A podobně.

ZÁZRAČNEJ ELIXÍR

Sám jsem k mentalitě oběti v minulosti inklinoval a musím říct, že pokud se tohoto nezdravého životního přístupu zbavíte, působí to na vás jako zázračnej životodárnej elixír. I překážky a problémy, které jste doposud vnímali jako otravné a nepohodlné, vám najednou budou připadat jako výzvy, za které jste vlastně vděční, protože vás posílí.

MOJE ODPOVĚĎ NA ÚVODNÍ OTÁZKU

Takže zpět k úvodní otázce. Vybral bych si spíš nádhernou ženskou a nebo stovku rande s nejistým výsledkem? Samozřejmě to druhé. Proč?

V prvním případě sice budete mít po svém boku atraktivní partnerku, po které toužíte, ale bez toho, abyste zlepšili své schopnosti. Tento nedostatek si budete dobře uvědomovat a do značné míry se tak stanete rukojmím onoho vztahu. Každý den se budete klepat strachy, aby vztah neskončil tak rychle, jak začal. A pokud konec skutečně přijde, zhroutí se vám svět.

Naopak, pokud za rok absolvujete stovku rande, s každou novou schůzkou se vaše schopnosti komunikovat a balit holky budou zlepšovat. Po roce nebo dvou z vás bude zcela novej chlap, který se nebude muset upínat k  imaginárnímu přání, aby s ním nějaká žena jeho srdce chtěla chodit. Bude dobře vědět, že nahánět holky je tragická chyba. Naopak bude mít v životě dostatek  atraktivních žen, které si samy budou přát, aby jim věnoval pozornost a pozval je na rande.

Jakej bude dárek, kterej si nadělíte v novym roce, samozřejmě nechávám na vás. Určitě ale doporučuju na seznam zapsat: „zbavit se mentality oběti“.

Hezkej novej rok a lovu zdar!  

Dotazy: info@lovcuvdenik.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *