fbpx

První rande #02. Jak to dopadlo?

Jak dopadlo moje první rande s Ivetou? Jdem na to!

První rande není žádná věda!

Jak jsem Ivetu oslovil a získal její číslo si můžete přečíst v této kapitole. První rande s touto krasavicí plánuju přesně podle pravidel popsanejch v předcházející kapitole: to znamená jednoduchý, laciný, intimní, blízko mýho domova. Maximalizuju tak šance na úspěch rande a minimalizuju vydanou energii a prostředky pro případ, že by to prostě nevyšlo.

BOHUŽEL NE VEČER

Na rande s Ivetou tedy plánuju zajít do kavárny kousek od mýho bytu. Na místu se shodneme celkem snadno, což je fajn, ale jinak slečna trvá na odpoledních hodinách a doslova píše „radši na kafe, než na pivo.“ Tím docela jasně naznačuje opatrnost.

Vzyvednu ji na tramvajový zastávce. Sluší jí to, jako když jsem ji potkal před pár dny poprvé. Špinavě blonďatý vlasy hozený do patky, hipstersky oblečená do tmavýho, usměvavá. Hned zezačátku se baví přátelsky. Působí trochu nervózním dojmem, hodně mluví a gestikuluje.  

DEEP DIVE ROZHOVOR

Dovedu ji do kavárny a objednávám kafe pro ni a pro sebe nealko pivo. Rozhovor většinou zahajuju small talkem ohledně toho, jaká byla cesta a co se ten den událo, občas přihodím nějakou vtipnou poznámku. Celkem brzo se ale snažim přesunout hovor k zajímavěJším a hlubším tématům jako jsou její záliby, sny, ambice, citový a partnerský vztahy, intimní detaily jejího života a pak třeba sexuální preference.

Pokud se svým protějškem začnete probírat takováto osobní témata, přirozeně se mezi vámi vytvoří mnohem intimnější kontakt, než kdybyste mluvili na standardní slušný témata jako práce a třeba oblíbený filmy. Toto doporučuju na každém rande – mluvte s holkou na hluboká osobní témata a nechte mluvit zejména ji. Když se holky rozmluví, obvykle zajistí okolo 70 % konverzace samy, pokud chcete a dáte jim prostor. Jo, a vsaďte na intimní oční kontakt.

NECHAT JI INVESTOVAT

Po necelých dvou hodinách máme dopito a v tu chvíli přichází nutnost nechat zainvestovat holku trochu více. Čím více bude do vašeho setkání (a i případného následného vztahu) investovat, tím pro ni bude mít větší hodnotu a tím samozřejmě lépe pro vás. Po emocionální investici v podobě konverzace na osobní témata většinou volim praktickou investici a jejím nejjednodušším způsobem je nutnost někam se přesunout. Za určitých okolností bych navrhl přesun ke mně, ale na to je příliš brzo a jsme střízliví.

PŘESUN JINAM

„Hele, máme dopito, je tady ještě jedna hezká kavárna. Pojďme se podívat tam. Co říkáš?“

Moment položení téhle otázky mám rád kvůli adrenalinu, s níž je spojený. Proč? Protože holce dává jasnou a zcela jednoduchou šanci odejít. Iveta místo toho jen přikývne a přesouváme se do druhé kavárny. Tam strávíme další dvě hodiny.

POZOR, POZOR, ČICHÁM FRIENDZÓNU

Pořád si velmi dobře rozumíme. I když při jednom tématu zpozorním. Iveta poměrně ze široka mluví o tom, že má hodně kamarádů a delší dobu dokonce spolubydlela s kamarádem v jednom pokoji, nikoli bytě, aniž by se mezi nimi cokoli stalo, ačkoli on podle jejích slov měl o sex zájem.

Jak v Lovcově deníku na několika místech zmiňuju, na intimní úrovni může muž ve vztahu k ženě plnit tyto základní role:

  • milenec
  • podporovatel
  • kamarád

Pokud chcete dlouhodobý, tradiční vtah, měli byste plnit všechny role, ovšem s důrazem na roli milence.
Zcela nejstupidnější situací je, pokud se zaseknete v tzv. friend zone neboli roli kamaráda. Ultimátní průvodce, jak se nezaseknout ve friendzóně najdete v kapitole Buď milenec, ne kámoš!

No, a z Ivety mám silný dojem, že je ten typ atraktivní holky, co si kolem sebe ráda tvoří okruh kámošů. Otázka je, šla se mnou na rande, jen aby si oťukla, jestli bych mohl rozšířit řady jejích uctívačů ve friendzóně a byl jí v případě potřeby k dispozici jako kamarádíček podporovatel? Prostě čichám friendzónu. Fuj!

Kamarád, podporovatel, nebo milenec? Za mě je odpověď jasná!:)

JEDINÝ ŘEŠENÍ – ESKALACE!

Jak zmiňuju v kapitole Buď milenec, ne kámoš, v situaci, kdy není jistý, jestli si vás holka nechce zařadit do friendzóny a jen vás využívat, je nejlepším receptem eskalace. Z tohoto důvodu pomocí očního kontaktu, řeči těla, ale i verbální komunikace při rande dávám najevo, že mám o holku sexuální zájem a nestydím se za to. Naopak to komunikuji zcela otevřeně a sebevědomě.

Prostě tím, jak se chovám, imlicitně sděluju: „Já o tebe mám zájem jako tvůj milenec (podle situace možná někdy přítel v MLTR), ale ne jako kámoš. Na to si najdi někoho jinýho.“

V kavárně si schválně sedám na pohovku vedle ní, abychom měli možnost bližšího fyzického kontaktu. Nijak se na ní nesápu, ale občas se jemně dotknu jejího loktu, ramene nebo kolena. Další dvě hodiny strávíme příjemnou konverzací. Pozvu ji ještě k sobě domu, ale s díky odmítá. Netlačím na pilu, protože vím, že hned zítra můžu jít na rande s jinou, podobně atraktivní holkou. Doprovodím ji na zastávku, dám jí pusu na tvář a loučíme se.

NEVYŠLO TO? NIC SE NEDĚJE!

Po dvou dnech ji píšu zprávu, abych ji v týdnu zase pozval ven. Dostávám odpověď: „Dakujem za pozvaniem ake ja už nepojdem. Mrzi ma to a snad je to ok, a želam šetko dobře!“

Výhodou toho, že provozujete studený balení, je, že se vám pravidelně otevírá spousta novejch možností, takže na jeden takovej neúspěch rychle pozbývá na důležitosti a téměř okamžitě na něj zapomenete. S jistotou vás totiž v budoucnosti čeká další pokus, a dost možná i s krásnější holkou. Navíc vim, že nahánět jednu holku je tragická chyba. Rande jsem taky zorganizoval podle zásad popsaných tady, takže moje finanční, časová i energetická investice do něj byla minimální.

POJĎME SI PRO ZAJÍMAVOST NEÚSPĚCH ROZEBRAT

Ze zvědavosti se Ivety ptám na důvod. Rozhodně nemám v plánu nějak tlačit na pilu a začít ji přemlouvat. Kvůli zkušenosti a poučení do budoucna mám ale zájem získat o neúspěchu co nejvíc informací.

Odpověď zní: „Z mojej strany tam nič viac neprobehlo na to, aby som chcela do toho investovat čas.“

Ok, jasná, ovšem nic neříkající odpověď, jak jsem čekal. Tak se na to podívejme. Jaký by mohly bejt důvody toho, že už mě Iveta nechce vidět?

Nedostatek atraktivity

Nepopírám, že jsem do jistý míry narcistní a ješitnej chlap. Přesto si musím připustit, že nejjednodušší vysvětlení je to, které mi Iveta dává. Prostě jsem ji nezaujal a nemá zájem se už nikdy vidět.

Na druhou stranu: když jsem ji zastavil na ulici, bavili jsme se pět až deset minut. Už během tohoto prvního kontaktu si většina jedinců udělá obrázek o primární atraktivitě svýho protějšku. Sledovala můj vzhled, držení těla, tón hlasu, gesta i další prvky nonverbální komunikace. Vnímala, jak se vyjadřuju. Následně se nechala pozvat na rande. Rande se protáhlo na tři hodiny, během nichž měla jednu jasnou a zcela jednoduchou šanci schůzku ukončit a odejít. Následně pak příležitostí bylo ještě několik. Opravdu by všechno tohle absolvovala s chlapem, který ji naprosto nezaujal?

Kandidát na kámoše ve friendzóně

Další, podle mého soudu nejpravděpodobnější možností bylo, že Iveta šla na rande se mnou jako s kandidátem na kámoše ve friendzóně. Motivem může být například to, že má někde svýho vyvolenýho, možná i milence a snaží se u něj vyvolat žárlivost.

Příklad z praxe

Že chlapi ženy jen využívají a jde jim jen o jedno? Ženy jsou v těchto „hrách“, jež mají za cíl využít svůj protějšek, o mnoho kroků napřed před chlapama.

Když krásnou holku dostanete na rande, říkáte si „paráda, má o mě zájem.“ Ne tak rychle. Vzpomněl jsem si například, jak mi moje expřítelkyně vyprávěla o svých „games“ s chlapy na Erasmu. Zakoukala se tenkrát do jednoho Portugalce, s nímž se potkala na diskotéce. Týpek se s ní vyspal, jenže byl zadanej. Vídali se, ale on neprojevoval zrovna ochotu zahájit nějakej vážnější vztah.

Nenech se využít!

Výsledek? Moje exmilá si vyhlídla jednoho namakanýho Poláka. Fyzicky se jí líbil, ale jinak ji nepřitahoval a rozhodně neměla v plánu s ním vstoupit do vážněšjího vztahu. Trávila s ním čas, chodila na pláž, líbali se, ale nikdy ho nepustila dál, jelikož ji sloužil jako jistá forma úniku, získání sebevědomí a vyvolání žárlivosti u jejího vyvolenýho. Polák se do ní zamiloval, nosil jí kytky, bral na večeře a pravděpodobně celou dobu neměl ani tušení, že ho celou dobu jen využívá. Tak to prostě je. Smiřme se s nim. Pokud jdete na rande s krásnou holkou, ještě to nic neznamená.

Nemohu samozřejmě soudit s jistotou, ale podobná hypotéze platí i pro Ivetu. Možná má někde svého vyvolenýho, u něhož jen chtěla vyvolat žárlivost.

Jak už jsem zmínil, během rande Iveta zmínila rovněž širokej okruh svý friendzone. Evidentně patří mezi holky, které si rády udržují kamarády – kluky, kteří o ni mají zájem, podporují ji a pomáhají, aniž by se někdy stali jejími milenci. Možná mě považovala za vhodného kandidáta na tuto roli, o níž tedy rozhodně nestojím.

AŤ JE TO JAK CHCE, VŽDYCKY SE DRŽ ZLATEJCH PRAVIDEL

Ať už je jakákoli hypotéza pravdivá, ať o vás holka má fakt zájem, nebo jen hraje hry, vždycky doporučuju se držet těchto zlatejch pravidel:

  1. Rande zorganizovat jednoduše a lacině podle pravidel popsanejch tady.
  2. Eskalovat, dávat najevo svůj sexuální zájem (nejlépe v poměru 85 % player, 15 % hodnej kluk, podporovatel – abyste ukázali, že máte i zodpovědnost, stabilitu v životě).
  3. V případě neúspěchu holku nenahánět a okamžitě se přesunout k jinejm holkám.

Takže i když nevyšlo podle mých představ, tak kromě vynaložených čtyř hodin času, mě stálo jen asi 150 korun. To se dá přežít. Škody jsem minimalizoval a díky studenýmu balení mě v nejbližší budoucnosti čeká spousta podobných schůzek, které dopadnou o dost lépe. Přečíst si o nich můžete třeba tady:

Pokračování příště. Lovu zdar!

Dotazy: info@lovcuvdenik.cz

Tento deník má reálný, autobiografický základ a obsahuje popis událostí, které se skutečně staly tak, jak jsou popsány. Jména určitých míst a osob byla změněna s ohledem na soukromí těchto lidí.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *